Farmasi CC Krem Nedir?

farmasi cc krem

CC Krem renk düzenleyici anlamına gelen “Color Correcting”’in kısaltmasıdır. CC krem ciltteki ton eşitsizliğini dengeye sokar. Cildi eşit renk tonuna sabitlediği gibi, cildi onarır ve nemlendirir. Güneş ışınlarından da koruyarak makyajın uzun süre kalıcı kalmasını sağlar.

CC krem, BB kreme göre kapatıcılığı daha yüksektir. Yoğun kızarıklık, çilli ve lekeli ciltler için CC krem önerilir. CC krem yoğun kapatıcılığına rağmen fondöten gibi ağır değildir. Bu yüzden fondöten gibi yüzde ağır durmaz. İnce bir yapısı vardır.

FARMASİ CC KREMİN 8 ETKİSİ

  1. Vitamin C ile cilt tonunu düzenler.
  2. Multimineral ile cildin direncini artırır.
  3. SPF 25 ile zararlı güneş ışınlarından korur.
  4. Macademia özü ile cildi nemli tutar.
  5. Vitamin B3 ile doğal parlaklık sağlar.
  6. Kolejen ve Argan Yağı ile yaşlanma karşıtıdır.
  7. Yulaf özü ile besler ve onarır.
  8. İpek protein ile ipeksi cilt.
 

FARMASİ CC KREM NASIL KULLANILIR?

Farmasi CC kremin “Açıktan Ortaya” ve “Ortadan Koyuya” olmak üzere 2 tonu vardır. Öncelikle cildimize uygun olan tonu buluyoruz. En etkili verimi almak için cildimizi tonikle temizliyoruz. Daha sonra Farmasi CC kremi parmak uçlarımızla cildimize eşit bir şekilde dağıtıyoruz. Hafif içerikli formülü sayesinde parmağınızla CC kremi uygularken zorlanmayacaksınız. İsterseniz bir fırça yardımı ile de uygulayabilirsiniz.

Farmasi CC krem, yoğun cilt sorunlarını kapattığı gibi düzenli kullanımda bakımını sağlayarak, içeriğindeki onarıcı özler sayesinde bu sorunların kalıcı olarak onarılmasına da yardımcı olmaktadır.