İlk Sipariş Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni üyeler sisteme ve bazı terimlere yabancı olduklarında ilk siparişlerinde hatalar yapabilmektedirler. Bu hataların önüne geçebilmek için bu yazımızda önemli noktalara değineceğiz.

Not: Aşağıda verilen bilgilerde fiyatlar, görseller ve ürün çeşitleri değişebilir.

TL Puan Nedir?

TL puan; prim değerli olan ürünlerden gelecek puandır. Bu puanla prim sisteminden alacağınız kazançları hesaplayabilirsiniz. Ayrıca aylık teşvik hediyesi (240TL Puan – 400 TL Puan – 750 TL Puan) veya belli puanlar üstünde açılacak hediyeler için (200 TL Üzeri Nar Paketi gibi) önemli bir rol oynar.

Mesela; 30 TL geliş fiyatı olan bir ürün 30 TL puan değerindedir. Bu ürünü alana ikincisi 5TL gibi bir kampanya varsa ikinci ürün büyük olasılıkla prim değersiz olur. Yani 35 TL’ye aldığınız ürün puan kısmına 30 TL puan olarak yansır. Mesela 200 TL puanı geçtiğimizde Nar Paketi açılır. Bu paket prim değersizdir. Bunu 30 TL ye sepetinize eklediğinizde ödemeniz 230 TL olur ama TL puanınız 200 TL olarak görünür.

Yeni Girişimciler İçin 3 Aylık Hediye Kampanyası

Bu kampanyadan yararlanmak için ilk sipariş verdiğiniz ay içerisinde siparişinizin toplamı 180 TL puanıgeçmesi gerekmektedir. Bu siparişi tek seferde verme zorunluluğunuz yoktur. Ay içerisinde farklı zamanlarda alışveriş yapsanız da hediyeyi kazanırsınız. Sipariş verdiğiniz ay alışverişiniz 180 TL puanı geçtiğinde ilk ay hediyeniz otomatik olarak siparişinize eklenir. Sonraki ay için ikinci kampanyanız açılacaktır. Yine sonraki 2 ayda da 180TL puanları geçtiğinizde ikinci ve üçüncü ay hediyeniz sepetinize otomatik olarak eklenecektir. Eğer ilk ayda 180 TL puanı geçemezseniz hediye kampanyası tamamen iptal olur. Yada ikinci ay 180 TL puanı geçemezsiniz üçüncü ay hediyenizi kazanma şansını kaçırırsınız.

Yeni Üyelere Özel Başlangıç Paketi

Bu paket sadece yeni üyelerin ilk siparişinde çıkmaktadır. Herhangi bir kodu yoktur. Sepetinize bir ürün eklediğinizde bu paket otomatik olarak eklenecektir. Sepetim bölümünden dilerseniz bu paketi çıkartabilirsiniz. Paketi bir kere çıkarttığınızda tekrar otomatik eklenmesi için tüm sepeti boşaltmanız ve tekrar yeni ürün eklemeniz gerekmektedir.

Bu paket 59,99 TL’dir. Pakette görseldeki ürünler veya stok durumuna göre eşdeğer ürünler çıkmaktadır. Ayrıca bu paketi eklediğinizde 5TL yeni kayıt ücreti, kargo ücreti ve katalog ücreti de ödemezsiniz. Paket içerisinde 8 ürün, 2 katalog, tester set ve hızlı başlangıç kılavuzu vardır. Yeni başlayacak üyelere kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir pakettir.

Paket Ürünlerin Alınması

Farmasi kataloğunuzda üstteki gibi bir çok paket görebilirsiniz. Bu paketleri eklemek için ürünleri kesinlikle tek tek eklemiyoruz. Bu paketlerde PK ile başlayan kodlar belirtilir. Mesela üstteki paketin kodu PK94247. Sepetinize bu paketi eklemek için belirtilen kodu yazmanız gerekmektedir.

Farmasi kataloğunuzda üstteki gibi bir çok paket görebilirsiniz. Bu paketleri eklemek için ürünleri kesinlikle tek tek eklemiyoruz. Bu paketlerde PK ile başlayan kodlar belirtilir. Mesela üstteki paketin kodu PK94247. Sepetinize bu paketi eklemek için belirtilen kodu yazmanız gerekmektedir.

Hediyeli Ürünler

Görseldeki gibi bir ürün alana ikincisi veya başka bir ürün bedava gibi kampanyalarda yapmanız gereken sadece ana ürünü eklemektir. Mesela yukarıdaki görsele göre sadece Farmasi Gina parfümün kodunu ekleyeceğiz. 3D Maskara sepete ilk başta eklenmeyecektir. Sepetinizi tamamladıktan sonra satın al kısmında ek fırsatlar bölümü açılacaktır. Orada 3D Maskaranın otomatik olarak eklenmiş olduğunu göreceksiniz.

Teşvik Hediyeleri

Her ay güncellenen Teşvik Kampanyaları yukarıdaki gibi sunulmaktadır. Genellikle bu kampanya 250 TL300 TL400 TL600 TL veya 750 TL puan olarak sunulmaktadır. Kampanyadan faydalanmak için ay içerisindeki kişisel TL puanınız yukarıdaki puanları geçmesi gerekir. Mesela 600 TL puan yaptığınızda ya sadece 600 TL puanlık teşviği alabilirsiniz ya da iki tane 300 TL puanlık teşvik hediyesini alabilirsiniz. Bir teşvik aldığınızda kazanılan teşvik puanı kaybolur. Yani 600 TL lik teşviği almak isterseniz 300’lüğü sepetinize eklememeniz gerekmektedir.

Teşvik hediyelerini eklemek için sepetiniz hazır olduktan sonra satın al dediğinizde açılan sayfada çıkmaktadır. Yani satın almanın ikinci sayfasından sepetinize ekleyeceksiniz.

Siparişi İptal Etmek

Verdiğiniz bir siparişi 2 saat içerisinde iptal etme hakkınız var. Eğer bir hata yaptıysanız ve siparişi iptal edecekseniz “Siparişlerim” bölümüne girerek iptal edebilirsiniz. Burada önemli bir nokta var. Eğer ödemenizi kart ile yapmışsanız iptal ederken “Bakiyeye Aktar” seçeneğini seçmelisiniz. Böylelikle para Farmasi hesabınıza aktarılır ve sonraki siparişinizde hemen kullanabilirsiniz. Karta aktar seçeneğini seçerseniz paranızın karta aktarılması 3 ila 7 iş günü sürmektedir.

Müşteri Hizmetleri

Eğer bir sorunla karşılaşırsanız 0216 430 1 999 Farmasi müşteri hizmetlerini arayarak veya sistemde bulunan Bilgi Destek bölümünden yazarak sorununuzu şirkete ulaştırabilirsiniz. Şirket probleminizi en kısa zamanda çözecektir. Bilgi destek bölümünden şikayetinizin cevabını takip etmeyi unutmayınız.

Üyelik Formu

Formu doldurun ve hemen size ulaşarak bilgi verelim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * olarak işaretlendi
Kullanılabilir HTML etiket ve semboller: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>